Archívum 2018/2019-es tanév

Az ELTE Természetföldrajzi Tanszéke által rendezett "Tűzön - vízen át" földrajzi verseny országos döntőjén Győri Krisztián 11. C osztályos tanuló 7. helyezést, Pozsgai Noel 9. C osztályos tanuló 10. helyezést érte el. Felkészítő tanár Dr. Klicász Szpirosz. Gratulálunk nekik!

Iskolánk "Nem vagyunk mi angyalok" csapata az Adj Egy Ötöst! programban nyújtott teljesítménye alapján a 12 kiválasztott és díjazott csapat között volt. A csapat tagjai: Bod Kamilla, Csákvári Kriszta, Csizmadia Lilla, Dobroviczki Petra, Farkas Kamilla, Gáncs Anita, Hédli Jázmin, Jásper Aliz, Kajári Patrik, Lilik Dóra, Nagy Zsanett, Nonn Ninetta, Sós Bernadett, Szegi Zsófia, Tanyi Gabriella, Varga Kata. Felkészítő tanárok: Szakács Melinda és Vukovics Terézia. Gratulálunk nekik!

Az V. korcsoportos budapesti atlétika diákolimpián Buzsáki Bence súlylökésben a 2. helyet szerezte meg, ezzel bejutott az országos döntőbe. GRATULÁLUNK!

Az ELTE Természettudományi Kar Földrajz- és Földtudományi Intézete “Tűzön-vízen át” online földrajzversenyén Győri Krisztián 11. C, Pozsgai Noel 9. C és Sosterics Balázs 10. B osztályos tanulók a döntőbe jutottak. Felkészítőtanár Dr. Klicász Szpirosz. Gratulálunk nekik!

A LABDARÚGÓ TRÓNON ÚJRA A ZRÍNYI ÜL! Focista fiaink a kőbányai diákolimpián 4 győzelemmel és 1 döntetlennel zártak, így hosszú idő után újra a Zrínyi lett a kőbányai bajnok. Felkészítő tanár Koncz Renáta. Gratulálunk!

ÚJRA BAJNOKOK LETTEK KOSARAS FIAINK! A kőbányai kosárlabda diákolimpiának adott otthont gimnáziumunk szentélye, ahol a Keleti Károly Szakközépiskolát és a Szt. László Gimnáziumot láttuk vendégül. A kőbányai El Classicoval végződő kupán végül fiaink megvédték címüket, az 1. helyen végeztek. Gratulálunk!

A Közép-pesti Katasztrófavédelmi Ifjúsági Versenyen iskolánk csapata nagyon szép versenyzéssel az 1.helyen végzett, így továbbjutott a fővárosi fordulóba. A csapat tagjai: Lővei Panna, Nagy Viktória, Ragács Viktória, Tóth Fanni 11.b osztályos tanulók. Gratulálunk és sikeres felkészülést kívánunk a következő fordulóra!

Zsiga Noémi és Dudás-Szabó Virág 11. C osztályos tanulók a Honismeret 2019 "Hazaért és Szabadságért" Országos Történelmi Tanulmányi Versenyen 4. helyezést értek el. Felkészítőtanár Szendi Péter. Gratulálunk nekik!

A Bonyhádon megrendezésre kerülő Földgömb Nemzetközi Földrajzverseny döntőjébe bejutott 30 csapat közül iskolánk csapata - Pál Zoltán Gergő 10. B és Rigó Márton 11. B osztályos tanulók - a 18. helyen végeztek.Felkészítő tanár: Dr. Klicász Szpirosz. Gratulálunk nekik!

Férfi röplabda csapatunk 3. helyezést ért el a kőbányai diákolimpián. GRATULÁLUNK! Felkészítő tanár: Anikó Kertész-Szabó

Leány röplabda csapatunk 2. helyezést ért el a kőbányai diákolimpián. GRATULÁLUNK!

A "Nagy Imre és kora" országos történelmi emlékversenyen Rigó Márton, Ördögh Alexander és Dobay Levente 11. b osztályos tanulók csapata 4. helyezést ért el. Felkészítő tanár: Edényi László. Gratulálunk nekik!

A Fővárosi Önkormányzat Városismereti verseny hatos döntőjébe két zrínyis csapat is bejutott! Az egyik csapatot Dudás-Szabó Virág, Hodicsek Csenge, Németh Bernadett, Zsiga Noémi 11. C osztályos tanulók alkotják, a másikat Turcsányi Tamara, Szegedi Nóra, Zsíros Zsófia és Győri Krisztián (11. B és C). Felkészítő tanár: Szendi Péter. GRATULÁLUNK!

November 7-én 11 csapat részvételével megrendeztük iskolánkban a Bajor délután elnevezésű programunkat, mely során a tanulók előadásokat tartottak többek között Bajorországról, Münchenről, az Oktoberfestről, Neuschwansteinról és az Audiról. Egy quizt töltöttek ki Bajorországról és megismerkedtek a bajor dialektussal. A délután folyamán közel 40 diák mérte össze tudását.

A program keretében megrendezett verseny 1. helyezettje a 10. BC csapata lett, előadásukat Regensburgról tartották. 2. helyezett a 10. D csapata lett, előadásuk témája Neuschwanstein volt, a 3. helyen pedig a 11.BC csapata végzett, ők Münchent mutatták be.

Gratulálunk a nyerteseknek és jövőre is szeretettel várunk minden érdeklődőt!

A kőbányai függeszkedő és kötélmászó diákolimpián leány csapatunk 2., fiú csapatunk 3. lett. GRATULÁLUNK!

Budapest egyesítésének 145. évfordulója alkalmából megrendezésre került középiskolai városismereti verseny 122 induló csapata közül 36-an jutottak tovább a 2. fordulóba. Iskolánkat két csapat képviselte. Első helyen jutott tovább Dudás Virág, Zsiga Noémi, Németh Bernadett, Hodicsek Csege 11. C osztályos tanulók "Színház tenger kalózai" csapata, valamint 7. helyen Turcsányi Tamara 12. C, Szegedi Nóra, Zsíros Zsófia 11. B és Győri Krisztián 11. C osztályos tanulók "Extöri" csapata. Felkészítő tanár Szendi Péter. Gratulálunk nekik!

Szeptember 19-én a X. kerületi Diáksport Szövetség által szervezett "Fussunk Kőbányáért" sportrendezvényen vettünk részt, ahol 2018 méter távolságot kellett teljesítenünk. A program célja, hogy az Európai Mobilitási Héten közös futással csatlakozzunk a Magyar Diáksport Napjához. Tanulóink nagy lelkesedéssel, motiváltan álltak neki a táv teljesítésének. A lányoknál Széchényi Éva első, Skrenyó Laura második, míg fiúknál Baráth István harmadik, Pál Zoltán Gergő a nyolcadik helyen értek célba. Ők a 10.b osztály tanulói. A 17 fős csapat minden tagja szépen teljesített, sport iránti szeretettel és tisztelettel zárták a napot. Meg nem erősített források szerint Kertész-Szabó Anikó és Váradi Petra tanárnő is sikeresen teljesítette a távot. Nekik is gratulálunk!

Augusztus 28-án délután írásban értesített minket a Kelet-Pesti Tankerületi Központ arról, hogy Dr. Kásler Miklós miniszter úr augusztus 15-én aláírta azt a miniszteri határozatot, amelyben jóváhagyta a KRÉTA kötelező tanügyi nyilvántartó rendszer bevezetését. A régi e-naplónk jobban segítette az adminisztrációt, de ez központilag kötelezővé lett téve, így az idei tanévtől ezt fogjuk használni.